Практикування вдячності

 


Практикування вдячності

Вдячність - це наша опора, адже ми можемо спиратися лише на те, що маємо. Навчаючись помічати те, що у нас є, ми вчимося переживати вдячність як стан душі та доброзичливого ставлення до себе, інших та світу. 

Пропоную Вам кілька вправ, які дозволяють розвинути це відчуття.

ЩОДЕННИК ВДЯЧНОСТІ

Придбайте красивий блокнот, у який Вам буде приємно записувати події, за які Ви вдячні. Ви також можете це робити у нотатках телефону. Щовечора приділіть 10хвилин для того, щоби записати у щоденник або смартфон події дня, за які Ви вдячні. Це може бути щось незначне на кшталт завершеного завдання на роботі, смачної кави, приємної телефонної розмови з другом, красивого заходу сонця.

ПОМІЧАЙТЕ ЩАСЛИВІ МИТІ

Зупиніться на мить та відчуйте подяку за кожне приємне переживання. Це також може стосуватися дрібних та банальних на перший погляд речей: посмішки перехожого, купівлі канцелярського приладдя, поїздці в офіс вперше після тривалого періоду work from home. Ще один лайфхак: фотографуйте моменти, в яких Ви відчували вдячність, та зберігайте світлини в окремій папці телефону. В похмурий день Ви зможете їх переглянути та згадати, що в світі є вдосталь лосупних задоволень.

НАПИШІТЬ ЛИСТ ВДЯЧНОСТІ

Згадайте про людину, що вплинула на Вас; когось, кому б Ви хотіли подякувати, або того, хто є для Вас дуже цінним. Напишіть листа цій людині, детально перелічуючи за що Ви їй вдячні. Відправте листа, щоби виразит свою приязнь та почуття.

ВІДВІДАЙТЕ ЛЮДИНУ, ЯКУ ЦІНУЄТЕ

Зробіть все теж саме, що описано у попередній вправі, але замість відправки листа, вручіть його особисто. Ви можете також зачитати написане, дозволяючи людині пережити приємні емоції від Вашої щирості.

БУДИЛЬНИК

Встановіть будильник з періодичністю кожні дві години. З його сигналом подивіться навколо, помітьте людей поруч, згадайте, що відбулося протягом останніх декількох годин та знайдіть привід для вдячності.

ДОНАТ НА ЗСУ

Кожен раз коли Ви відчуваєте вдячність за можливість жити звичним житям - подякуйте тим, хто зараз нас захищає на передовій. 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Метод кольоротерапії. Реабілітаційні можливості кольору. Відео

Захисні механізми психіки

Користь кольоротерапії