Як підготуватися до проходження ЗНО


Як не розгубитися при складанні ЗНО. Декілька практичних порад
Довузівська підготовка – це можливість створити міцний фундамент для успішного навчання у вищому навчальному закладі.
Її організує факультет довузівської підготовки при вищому навчальному закладі. Майбутнім студентам надаються різноманітні форми поглиблення знань.
Курси довузівської підготовки дозволяють отримати фундаментальні знання з конкурсних профільних предметах. Заняття піднімуть рівень підготовки до вимог, що ставляться до абітурієнтів при здачі ЗНО або вступі до вишу при внутрішніх вступних випробуваннях. При навчанні на підготовчих курсах є можливість підготуватися до вступу одразу в декілька вищих навчальних закладів, що дозволяє зекономити часові та фінансові затрати.
Декілька секретів успішного складання ЗНО й вступу до вишу:
  1. Ваше бажання вчитись, набувати вищу освіту.
  2. Пройти психологічну та педагогічну діагностику.
    Психологічна діагностика допоможе визначити Ваші здібності - сильні та слабкі сторони, також інтереси та особисті якості. Педагогічна діагностика допоможе визначити наявні знання за конкурсними профільними предметами, забезпечить індивідуальний підхід при розробці програми підготовки до ЗНО.
  3. Підготовку повинні здійснювати висококваліфіковані викладачі.
    Завдяки залученню висококваліфікованих викладачів, що є експертами з підготовки до ЗНО та внутрішніх вступних іспитів, випускники підготовчих курсів отримують можливість успішно здати ЗНО і вступні іспити вишу.
  4. Проходження підготовчих курсів саме в тому навчальному закладі, до якого ви збираєтесь вступати.
«У бігу в мішках перемагають не ті, хто добре бігають,
а ті, хто добре бігають в мішках».
Позаду тривала, виснажлива підготовка до випускних іспитів та ЗНО. Ви вже багато знаєте й можете легко розв’язати задачу будь-якої складності. А відповіді на питання за всіма предметами просто «відскакують у Вас від зубів». Але це в спокійній, звичній для Вас обстановці. А якщо уявити себе в екстремальній ситуації? Чи вмієте ви сконцентруватися й прийняти швидко вірне рішення? Адже ЗНО це і є та екстремальна ситуація, у якій Вам належить приймати швидке й вірне рішення.
Тому я хочу Вам дати декілька практичних порад, як не розгубитися на тестуванні й отримати саме ті бали, на які Ви заслуговуєте, а можливо, навіть вищі.
Настав час «Ч»? Головне, не хвилюйтеся!
1. Уважно слухайте вказівки організаторів.
Уважно слухайте вказівки організаторів про те, як правильно заповнити бланк. Якщо хочете щось спитати, не вигукуйте з місця, а підніміть руку.
Питання не повинні стосуватися змісту завдань, на них Вам ніхто не відповість.
2. Почніть з розв’язання легких завдань.
Не намагайтеся розв’язувати завдання по порядку. Прочитайте всі завдання та виберіть з них ті, відповіді на які Ви знаєте та відповідайте на них.
Відповідаючи на легкі питання, Ви заспокоїтесь і до Вас повернеться впевненість у собі. Вам буде легше зосередитися на складних питаннях.
3. Логіка побудови тестових завдань.
Дуже уважно читайте завдання до кінця. Не намагайтеся зрозуміти, що від Вас вимагають по перших фразах. Ви ризикуєте «додумати» завдання, а значить, невірно його розв’язати.
Якщо Вам потрапило питання, відповідь на яке Ви не знаєте, дійте шляхом логічного виключення. Коли Ви виключите варіанти, які точно не підходять, у Вас залишиться менше варіантів, з яких потрібно вибрати вірну відповідь, а це вже простіше.
Зверніть увагу на те, що завдання може мати декілька вірних відповідей.
4. Ваша інтуїція.
Не залишайте питання без відповідей (адже це 0 балів). Якщо час спливає до кінця, а у Вас залишились питання, на які Ви не відповіли, прислухайтеся до своєї інтуїції й відповідайте навмання. Завжди є шанс «влучно попасти», а значить, отримати якійсь бал за свою відповідь.
5. Користуйтесь чернетками.
Пишете твір.
Зверніть увагу на те, що саме Вас просять зробити: пояснити, порівняти, обговорити, оцінити. І відповідь будуйте відповідно до цього прохання: пояснюйте, порівнюйте, обговорюйте, оцінюйте. На жаль, саме неуважність, здебільшого, призводить до невірних відповідей та до втрати часу на їх виправлення.
Продумайте свою відповідь.
Випишіть на чернетку ті фрази, котрі спадають Вам на думку (стосовно теми твору). Можна – врозсип, безладно. Потім зберіть їх у логічному порядку та запишіть ще раз на чернетку, уже як відповідь.
6. Пишіть по суті.
У Вас обмежений час і простір. Пишіть по суті – твердження та підтвердження цього твердження. Не пишіть складними реченнями – ризикуєте заплутатися в знаках (а це зменшує кількість можливих балів).
7. Перевіряйте написане.
Слідкуйте за помилками та правильністю розставлених знаків.
8. Рекомендуємо відвідати тренінг "Складання іспитів".
Ви навчитеся впевненій поведінці при складанні іспитів (заліків, контрольних робіт, при відповідях біля дошки). Вивчайте типи вчителів і форми взаємодії з ними. Навчіться релаксаційним вправам. Що їсти? Як одягатися? Дізнаєтеся маленькі таємниці успіху!

 ПАМ'ЯТКА ДЛЯ МАЙБУТНІХ УЧАСНИКІВ ЗОВНІШНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ

Як підготуватися до проходження ЗНО
Зовнішнє незалежне оцінювання ― це іспит із навчального предмета в тестовій формі. Тестування ― не просто, як вважають деякі, позначення певних символів у бланку відповідей, а процес багатокомпонентний, складний, у якому кожна зі складових успіху є незамінною. Тому психологічна готовність під час тестування так само важлива, як і знання навчального матеріалу з предмета.
Підготовка до тестування
• Спочатку підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, допоміжні матеріали, зошити, папір, олівці.
Можна доповнити інтер'єр кімнати предметами жовтого й фіолетового кольору, оскільки такі барви підвищують інтелектуальну активність людини. Буває досить навіть якоїсь картинки в цих тонах.
• Складіть план підготовки. Складаючи план підготовки, чітко визначте, що саме сьогодні вивчатимете. Наприклад, не «ознайомлюся з матеріалом», а визначте конкретний перелік розділів і тем, які повторюватимете саме сьогодні.
* Почніть із найважчого — з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо Вам складно приступити до роботи, можна повторити спочатку найцікавіший матеріал, а потім переходити до складнішого.
• Чергуйте заняття з відпочинком, скажімо, 40 хвилин заняття — 10 хвилин перерва. Можна в цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ тощо.
Не прагніть запам'ятати матеріал усього підручника. Намагайтеся структурувати матеріал, склавши план або схему. Зробити це бажано на папері. Плани корисні ще й тим, що їх легко потім використати, щоб швидко повторити матеріал.
Виконуйте якомога більше різних надрукованих із предмета тестів. Використовуйте підручники й посібники, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.
• Тренуйтеся з годинником у руках, фіксуйте час виконання тестів (у частині А в середньому витрачайте по 2 хвилини на завдання).
• Готуючись до іспитів, ніколи не думайте, що не впораєтеся із завданнями, а, навпаки — подумки уявляйте картину тріумфу.
Відведіть один день перед іспитом, щоб ще раз повторити найскладніші теми.


Напередодні тестування
  • Багато хто вважає так: щоб повністю підготуватися до іспиту, бракує всього однієї ночі. Це неправильно. Навпаки, з вечора відпочиньте якнайкраще, щоб уранці відчути себе бадьорим, сповненим сили, бойового настрою. Адже в цьому випробуванні Ви маєте проявити свої можливості та здібності.
  • Розрахуйте свій час так, щоб до пункту тестування прибути заздалегідь (не менше ніж за півгодини). У жодному разі не спізнюйтеся!
  • Продумайте, як одягнутися: у пункті тестування може бути прохолодно або жарко, а Ви працюватимете тривалий час.
Як поводитися під час ЗНО
Екзаменаційні матеріали містять завдання різного рівня складності, але всі вони розроблені відповідно до програми ЗНО. Серед них завжди є такі, що Ви можете виконати швидко й правильно. Частина завдань відповідає вищому рівню складності, проте й вони передбачені шкільною програмою, а отже, доступні для виконання.
Перед початком роботи не пошкодуйте кількох хвилин, щоб опанувати хвилювання. Пригадайте про ритмічне дихання, аутогенне тренування. Подихайте глибоко, заспокойтеся.
Будьте уважні! На початку тестування Вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими літерами писати). Від того, наскільки точно Ви будете дотримувати цих правил, залежить успішність виконання тесту.
Дотримуйтеся правил поведінки! Не викрикуйте з місця. Якщо хочете запитати про щось інструктора в аудиторії, піднесіть руку. Звертаючись до інструктора, пам’ятайте, що запитання не мають стосуватися змісту завдань. Вам нададуть допомогу тільки щодо правил заповнення бланків або в разі виникнення організаційних труднощів із тестовими матеріалами (наявність поліграфічних помилок, відсутність належної кількості сторінок у тестовому зошиті тощо).
Зосередьтеся! Ознайомившись із бланками відповідей і тестовим зошитом, зосередьтеся й забудьте про тих, хто навколо. Для Вас мають існувати тільки завдання тесту й годинник, що регламентує час. Поспішайте не поспішаючи!
Не бійтеся! Жорсткі рамки тривалості тестування не мають впливати на якість Ваших відповідей. Перед тим, як записати відповідь, перечитайте завдання двічі і переконайтеся, що Ви правильно зрозуміли інструкцію чи умову завдання.
Розпочинайте з простих завдань! Спочатку відповідайте на запитання, у яких повністю впевнені, пропускайте ті, що викликають сумніви. Коли заспокоїтеся, увійдете в робочий ритм, перестанете хвилюватися, ваша енергія буде спрямована на завдання, що викликають труднощі.
Пропускайте! Навчіться пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди будуть такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтеся. Безглуздо втратити бали тільки тому, що ви не дійшли до «своїх» завдань, а застрягли на тих, що викликають труднощі.
Уважно ознайомтеся зі змістом завдання! Не прагніть зрозуміти умову завдання «за першими словами», щоб зекономити час. Це може призвести до прикрих помилок навіть під час виконання найлегших завдань.
Думайте тільки про поточне завдання! Завдання в тесті не пов'язані між собою, тому способи їх виконання можуть бути різними. Не намагайтеся наступне завдання виконати за аналогією до попереднього. Думайте тільки про те, що кожне нове завдання — це шанс набрати бали.
Відкидайте зайве! Багато завдань можна виконати швидше, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно відкидати ті, що не відповідають умові. Метод виключення надасть Вам можливість сконцентрувати увагу всього на одному-двох варіантах, а не на всіх одразу, що набагато складніше.
Заплануйте два кола виконання роботи! Розрахуйте час так, щоб за дві третини відведеного часу виконати всі зрозумілі завдання (перше коло). Так Ви встигнете набрати максимум балів на завданнях, у відповідях на які Ви цілком впевнені. Після цього ще раз поверніться до пропущених складних завдань і спробуйте їх виконати повторно (друге коло).
Угадуйте! Якщо Ви не знаєте правильної відповіді, покладіться на свою інтуїцію! Вибирайте варіант, який, на Вашу думку, має найбільшу вірогідність.
Перевіряйте! Обов'язково відведіть час для перевірки роботи, щоб устигнути переглянути відповіді й уникнути можливих машинальних помилок.
Не втрачайте оптимізму! Прагніть виконати всі завдання, але пам'ятайте, що це не завжди можливо. Враховуйте, що кількість виконаних завдань цілком може бути достатньою для гарного результату.
Зичимо Вам успіху!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Метод кольоротерапії. Реабілітаційні можливості кольору. Відео

Захисні механізми психіки

Користь кольоротерапії